Poczta Polska - wymiary kartonów na paczki

Przygotowując paczkę do wysyłki, należy przemyśleć kilka aspektów. Z pewnością na pierwszym miejscu będzie odpowiednie zapakowanie przedmiotu wysyłanego. Nawet jeśli odsyłasz towar, bądź sam sprzedajesz coś fabrycznie zapakowanego, oryginalne opakowanie może nie wystarczyć. Ważne jest dostosowanie się do norm przewoźnika, z którego usług zamierzasz skorzystać. Poczta Polska posiada wyszczególnione wymiary kartonów na paczki.

Czym jest kalkulator kartonów na wymiar?

Krótko mówiąc, jest to specjalnie zaprojektowana strona internetowa, na której podajesz wymiary swojej przesyłki, a w odpowiedzi uzyskujesz tanie kartony na wymiar! Brzmi wspaniale! Jednym z czołowych producentów opakowań, które na 100% pasują, jest firma. Na stronie internetowej tego sprzedawcy można znaleźć bogaty wybór opakowań. Ich wysoka jakość sprawia, że są jednymi z najlepszych w branży. Jeżeli chcesz wprowadzić jakość swojej internetowej sprzedaży na wyższy poziom, kartony na wymiar to coś, czym powinieneś się zainteresować.

Poczta Polska - wymiary kartonów na paczki

Oznaczenia gabarytów kartonów na paczki Poczty Polskiej wyglądają następująco:

XS - 25x20x10 cm,

S - 30x25x15 cm,

M - 35x30x20 cm,

L - 45x35x25 cm,

XXL - 100x60x40 cm.

W ostatnim przypadku dopuszczalna jest pewna dowolność, zamiast wymiarów sugerowanych można zastosować zasadę, że suma wymiarów, czyli długość, szerokość i głębokość nie przekracza 250 cm, a najdłuższy bok nie jest większy niż 150 cm.

Jak można zauważyć, wymiary kartonów na paczki Poczty Polskiej są mocno zróżnicowane. Warto trzymać się określonego standardu dla danego rozmiaru, gdyż to również od niego zależy cena przesyłki.

Gdzie można kupić kartony na paczki, gdy dostawcą jest Poczta Polska?

Z pewnością nie będzie dużym zaskoczeniem odpowiedź, że najprościej jest to zrobić w najbliższym oddziale pocztowym. Aby mieć pewność, że dany gabaryt będzie dostępny, szczególnie dla większych rozmiarów, czasami warto wybrać większą placówkę. Standardowy budynek pocztowy posiada miejsce na spokojne zapakowanie wysyłanego przedmiotu. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą taśmy klejącej i folii zabezpieczającej, jeśli wysyłamy np. płynny produkt. Jeżeli już wiesz, jakie kartony na paczki Poczty Polskiej są Ci potrzebne, z pewnością poradzisz sobie z wysyłką!