Jak przygotować paczkę do wysłania paczkomatem InPost?

Nowa rzeczywistość, w którą wprowadziła nas pandemia Covid-19 sprawia, że coraz częściej korzystamy z paczkomatów. Zakupy online są dla większości nie tylko codziennością, ale wręcz głównym sposobem na zdobycie najnowszych gadżetów, ubrań albo książek i filmów. W takiej sytuacji być może próbujesz swoich sił jako sprzedawca. Obecnie wszyscy czołowi gracze na rynku zakupów przez Internet oferują możliwość wysyłki paczkomatem. Jak przygotować paczkę, aby bezpiecznie dotarła do naszego klienta? Zacznijmy od kwestii kluczowej - opakowania.

Wybierz odpowiedni karton na paczkę do paczkomatu Inpost

Firma Inpost, jako pionier branży paczkomatów, jest jednym z najczęściej wybieranych przewoźników. Jak znaleźć właściwe dla tej usługi opakowanie? Kartony do paczkomatu muszą oczywiście spełniać wymagania pod względem wymiarów. Inpost przewiduje nadania paczek w trzech opcjach, posegregowanych ze względu na wielkość. Karton do paczkomatu nie może być zbyt mały - co oczywiście uniemożliwiłoby zapakowanie sprzedawanego przedmiotu, ale nie może też okazać się zbyt duży - w czasie transportu zawartość mogłaby się przemieszczać i być przez to narażona na uszkodzenia. Wymiary kartonu do paczkomatu muszą więc być optymalnie dopasowane do sprzedawanego przedmiotu. Nie musisz szukać kartonu w różnych miejscach - wystarczy odwiedzić stronę renomowanego sprzedawcy, takiego jak Extrakartony.pl. Przejrzysta oferta pomoże dobrać karton na paczkę do paczkomatu. Samo opakowanie to jednak nie wszystko

Nadaj paczkę we właściwy sposób

Nie można zapominać o zabezpieczeniu wnętrza kartonu do paczkomatu, na przykład przeznaczonym do tego celu wkładem. Funkcję wypełniacza może pełnić tektura perforowana, dostępna na stronie wspomnianego wyżej producenta. Takie zabiegi sprawiają, że sprzedawany przedmiot dociera do adresata bez uszkodzeń. Przekłada się to oczywiście na wysokie oceny ze strony kupujących. Aby droga paczki przebiegła bez utrudnień, warto dowiedzieć się wcześniej, jak zaadresować karton do paczkomatu. Wpisanie błędnych danych mogłoby się okazać tragiczne w skutkach, bowiem znacznie wydłuży to drogę od punktu nadania do miejsca odbioru.

Jak widać, sprzedaż internetowa to prężnie rozwijający się biznes. Korzystając z odpowiednich kartonów do paczkomatu, można odnieść sukces na tym wschodzącym rynku i aktywnie sprzedawać. Pamiętaj, aby zawsze właściwie dobrać wymiary kartonu, jaki nadajesz paczkomatem Inpost. Nie zapominaj też o właściwym adresowaniu. Dzięki temu staniesz się profesjonalnym sprzedawcą.